NASI ARTYŚCI

 

Dwudziestoletnia Joana Almeida jest bardzo obiecującą fadystką. W 2015 zdobyła drugie miejsce w konkursie telewizyjnym RTP 1. Uznana za objawienie roku występowała na największych festiwalach Fado "Caixa Alfama" i "Caixa Ribeira" oraz na scenie słynnej sali koncertowej Casa da Música w Porto.

Samuel Cabral to jeden z najbardziej szanowanych profesjonalnych portugalskich gitarzystów. Grał z wieloma słynnymi wokalistami, zarówno w kultowych domach fado jak i salach koncertowych w Portugalii i za granicą. Działalność artystyczna Cabrala dzieli się między telewizję, teatr i kino. Samuel jest także nauczycielem gry na gitarze portugalskiej.

Paulo Faria de Carvalho zaczął naukę gry na gitarze klasycznej w wieku 13 lat, a 5 lat później rozpoczął swoją karierę artystyczną. Występował w domach fado w Porto i w salach koncertowych w całym kraju. Gościł na wielu prestiżowych imprezach i scenach świata m.in w Pałacu Kongresów w Strasburgu, na Festiwalu Czechowa w Rosji, czy w Teatrze de la Ville w Paryżu. Paulo bierze także udział w przedstawieniach teatralnych i programach portugalskiej telewizji państwowej RTP.

Partnerzy